Těhotenská masáž

   Nezapomeňte na relaxaci
   Období těhotenství je krásné, ale také velmi náročné období. Důležitý je v těhotenství také dostatečný odpočinek a relax. Tělo ženy prochází velkými změnami a občas je potřeba prostě úplně vypnout. Mezi tipy, jak si toto období zpříjemnit, patří například těhotenské masáže.
   Těhotenská masáž je určena právě pro Vás ženy v radostném očekávání. Masáž v těhotenství je vhodná a účinná jako prevence bolestivých spasmů, těžkých nohou, otoků. Masáž zabraňuje stresu a úzkosti, pomůže Vám zrelaxovat se. Těhotenská masáž představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. Používám přírodní rostlinný oleje, které nejsou chemicky upravované, jsou bez alkoholu a různých přísad, lisovaný za studena.Blahodárně masáže působí na vaši mysl a emoce. Celkově jde o velmi příjemnou a uklidňující terapii. Masáž těhotných je velmi jemná a relaxační, se zaměřením na přetěžovaná bedra a nohy. Pravidelné masáže jsou skvělým způsobem relaxace a tím posílením a harmonizací pro nastávající maminky. Masáž je vhodná pro těhotné ženy v různých stádiích těhotenství.
   Pokud trpíte v těhotenství takovými bolestmi zad, že už nemůžete ani spát, otékají Vám nohy i prsty na rukou, tak neváhejte a zajděte si na těhotenskou masáž!

   Kdy masáž v těhotenství nelze provádět?
- první trimestr
- rizikové těhotenství, virové onemocnění, nejasné bolesti bříška
- časté tvrdnutí bříška
- špinění/krvácení
- cukrovka, zvracení, průjmy
- vysoký i nízký tlak, mdloby
   Jinak jsou ale masáže těhotných žen naprosto bezpečné.
   Masáž se provádí pouze u bezproblémového těhotenství, u rizikového je nutná porada s lékařem.
   Pravidelnými masážemi (vhodné je absolvovat 1x do týdně) se zlepšuje i pružnost pokožky a snižuje se pravděpodobnost výskytu strií. Celá etapa těhotenství je bezpochyby jednou z nejlepších momentů v životě, kdy žena věnuje čas sama sobě a nechává se rozmazlovat. Masáže pro těhotné ženy Vám zaručí úlevu v oblastech nejvíce postižených díky nárůstem hmotnosti, které jsou obvykle v dolní části zad a nohou. Masáž je rovněž důležitá i v poporodním období, protože ženy musí se vyrovnat se stresem nashromážděným během těhotenství a při porodu. Pravidelné masáže zlepšují u nastávajících maminek i průběh těhotenství a samotný porod.
   Těhotenská masáž ulehčuje těhotenství i porod.
   Jedná se o hodinovou masáž. Lze jí absolvovat po celou dobu těhotenství.

© Copyright Studio Anahita