Mikrojehličkování / Microneedling 

kosmetická mezoterapie

   Nová metoda obličejového liftingu.

   Microneedling je nová, elegantní a vysoce účinná terapie ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu.
   Mikrojehličkování (mezoterapie) je efektivní způsob, kterým lze dosáhnout omlazení, regenerace a vypnutí pokožky na obličeji, krku a dekoltu, ale také na těle (ke zmírnění projevů celulitidy nebo zmatnění strií). Tato metoda působí na již vzniklé problémy pleti, ale také jako prevence. Je řešením pro kombinované problémy pleti jako jsou vrásky, dehydratace, akné, dermatitida, problematická pleť a další. Mikrojehličkování je intenzivním ošetřením, po kterém je pleť vyživena, regenerována, vypnuta. V pleti se spustí přirozené procesy. Ideální ošetření pro náročnější zákaznice.
    Jedná se o automatické vibrační pero, které je určeno pro jehličkovou mezoterapii pomocí vysokofrekvenčních vpichů. Cílem je vpravení účinných kosmetických látek či sér do pleti, vyvolání zvýšené syntézy kolagenu a elastinu s cílem omlazení pleti, sjednocení barevného odstínu kůže, řešení kosmetických problémů – jizvy, strie, akné,….
   Mikroneedling využívá vlastní fyziologické schopnosti regenerace kůže, stimuluje kožní buňky k produkci kolagenu a zároveň tvoří nové kožní buňky. Vzniklé kanálky se využívají pro lepší vpravení účinných sér. Metoda výrazně sníží nebo zcela eliminuje povrchovější vrásky, pigmentové skvrny a viditelnost jizev. Pleť je výrazně vypnutější, zářivější, zatahují se póry, barva pleti se sjednotí. Tato technika se používá také k odstranění strií. Ošetření je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na křehkou pokožku v okolí očí, úst, krku a hřbety rukou. Je vhodné pro jakýkoliv věk. Ošetření nepoškozuje pokožku - je neablativní, aktivní je pouze na povrchu pokožky a neporušuje kapiláry a nervy.

   Microneedling mezoterapie řeší následující indikace:

• omlazení pokožky – zpomaluje proces stárnutí (obličej, oční okolí, krk, dekolt, hřbety rukou, apod.)
• stimulace tvorby kolagenu
• zlepšuje elasticitu tvorbou vlastního kolagenu (dochází k vyhlazení jemných linií a vrásek, zmenšení pórů)
• sjednocení barevného odstínu pleti
• posílení hydratace a výživy kůže
• ošetření nezánětlivého akné
• hyperpigmentace
   zmírnění nadměrné pigmentace a pigmentových skvrn
• léčí rozaceu a kuperózu
• celkově regeneruje pokožku po opalování, únavě a stresu
• terapie vhodná pro všechny druhy pokožky
• ošetření vhodné pro jakýkoliv věk
• rychlé ošetření s minimální dobou rekonvalescence

   Ošetření provádí certifikovaná dermální specialistka.

   Mezoterapie -MESOCOMPLEX SUPERLIFT s argirelinem – neinvazivní botox – pro zralou pleť s vráskami
   Obsahuje: botox argireline
   Klinicky čisté účinné látky s 10% koncentrací v balení s dávkovačem.
   Argireline efektivně redukuje hloubku a množství vrásek způsobených kontrakcemi svalů. Účinná látka Argireline vyhlazuje vrásky kolem očí,    vodorovné i svislé vrásky na čele, vrásky kolem úst, mimické vrásky a zlepšuje kapilární cirkulaci.
   Mimořádných účinků dosahují ampule díky obsahu rostlinného polypetpidu, který má schopnost dosáhnout vypínacího “botox” efektu. Zpomalí neurotransmisi buněk, nezbytných na stahování mimických svalů,díky čemuž se snižuje novotvorba vrásek.
   Bez konzervantů

   Mezoterapie – Youth active výtažky z kmenových buněk
   Klinicky čisté účinné látky, 10% koncentrace lipozomálních rostlinných kmenových buněk PhytoCellTec ™ získaných biotechnologickými metodami v kombinaci s přírodním vitamínem C(acerola. Kmenové buňky prokazatelně zlepšují vitalitu a výkonnost kmenových buněk v pleti, zpomalují proces stárnutí a tvorby vrásek a viditelně zajišťují mladistvý vzhled pokožky. Anti-aging účinek je podpořen antioxidačními účinky vitamínu C.
   Zpomalují proces stárnutí a tvorbu vrásek, zabezpečují mladistvý vzhled pokožky. Ampule podporují obnovu pevnosti pleti a její elasticitu. Současně efektivně zpomalují proces stárnutí buněčných struktur a viditelně redukují hloubku vrásek.
   Bez parabenů, prafínů, hypoalergenní a umělých barviv
   Jen pro profesionální použit

   Mezoterapie - MESOCOMPLEX proti pigmentaci s bělícím efektem
   Obsahuje: kořen boerhavia diffusa, melavoidy, ceramidy
   Základní účinnou látkou je Melavoid aktivní látka s bělícím účinkem na pigmentové skvrny.
   Intenzivní bělící účinná látka Melavoid je získána z kořenu Boerhavie. Dochází k inhibici enzymu tyrozinázy a tím se zvyšuje syntéza melaninu.    Má intenzivní depigmentační účinky a je prevencí obnovy a tvoby nových skvrn
   Bez parabenů, umělých barviv, parfemace a alergenů.

   Mezoterapie -Mesocomplex HYDRO ACTIVE
   Obsahuje: kyselina hyaluronová, urea
   Intenzivní hydratační a anti-aging sérum, které obsahuje vysokou koncentraci farmaceuticky čisté kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je základní složkou pojivové tkáně a je odpovědna za hydrataci pleti. Použitím přípravku se zvyšuje schopnost pleti vázat vodu a tím se zlepšuje její pružnost a pevnost.
   Neobsahuje umělá barviva a parabeny.

   DERM TOUCH normalizujicí ampule pro problematickou pleť
   Obsahuje: cyclodextrin, olej z tea tree, nanolipidy, omega 3, - 6 mastné kyseliny
   DERM TOUCH ampule jsou vysoce koncentrované, mikrobiologicky kontrolované. Obsahují komplex biologicky aktivních látek v 10% koncentraci - komplex aktivního cyclodextrinu a oleje z listů tea tree obohacený Omega 3 a Omega 6 esenciálními mastnými kyselinami, které jsou získávány nanotechnologií z oleje borůvek.
   Cyclodextrin chrání olej z listů tea tree proti oxidaci, zvyšuje jeho efektivitu a účinnost a potlačuje jeho přirozený odér. Velmi účinně redukuje nadprodukci kožního mazu, má silné antibakteriální účinky, stahuje póry a redukuje typické příznaky mastné pleti.
   Nanolipidy obsažené v ampulích DERM TOUCH aktivují anti agingové procesy a navracejí pleti rovnováhu. Výsledkem aplikace je svěží, matná pleť. 
  

   Kolik je třeba ošetření mikrojehličkování ?

   V závislosti na vašem věku, počtu a hloubce vrásek anebo jizev a také tloušťce vaší kůže, je zapotřebí několika sezení v odstupu 1-2 měsíců
   Potřeba ošetření je zcela individuální a závisí na celkovém stavu pokožky, věku, počtu a hloubce vrásek nebo jizev, na síle pokožky. Zpravidla se provádí 1 až 3 ošetření s odstupem jednoho měsíce.
• 2 -3 ošetření v rozmezí 1-2 měsíců, je nutné pro odstranění povrchových vrásek, projasněni, zvýšeni hydratace a z pevněni pleti
• 3-5 ošetření v rozmezí 1-2 měsíců pro středně až hluboké vrásky a hluboké jizvičky
• 1 ošetření 1-3x ročně – „udržovací“ vzhledem k přirozenému procesu stárnutí pokožky
   Mikrojehličkováním se výborně vybělují melaninové i jaterní skvrny. Při vybělování skvrn doporučujeme 4 - 6 ošetření po 14 dnech.

   Kontraindikace

• alegrická reakce kůže na kov
• akné v aktivní fázi
• pokud užíváte léky na srážlivost krve
• akutní zánětlivá či infekční onemocnění v době výkonu akutní zánětlivé či infekční změny v lokalitě výkonu
• těhotenství
• lupénka, ekzémy
• autoimunitní onemocnění
• vysoký krevní tlak
• cukrovka závislá na inzulínu
• srdečně cévní onemocnění
• akutní solární dermatitida, pokožka narušená sluncem (spálená)
• nádorové onemocnění
• kojení
• epilepsie
• chemický peeling, radiofrekvenční ošetření, laserové ošetření v průběhu 14 dnů před mikrojehličkováním
• tvorba keloidních jizev
   Několik dní před zákrokem neužívejte léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, aspirin, ...). U dalších léků, které ovlivňují srážení krve, konzultujte dobu vysazení těchto léků se svým lékařem.

   Po ošetření mikrojehličkami

   Pokožka není po mikrojehličkování poničena, naopak je posilována a stává se pružnější, ale vypadá jako po slunění (spálení na sluníčku). Tento efekt vymizí v přůběhu 24 - 72 hodin. Doporučujeme používat Panthenol hydratační emulzi (pokud možno vzít sebou již na ošetření). Pro minimální dobu hojení doporučujeme aplikaci Panthenolu v případě pnutí pokožky, třeba i každých 10 minut. Důležité je, aby pleť byla neustále hydratovaná. Doporučujeme používat séra, která korespondují s ošetřením (například sérum s kyselinou hyaluronovou, sérum s kolagenem, vitamínové sérum atd.). Po dobu 14 dní po zákroku není možno se slunit na sluníčku a ani v soláriu, aby se předešlo komplikacím ve formě pigmentových změn. Nejméně 3 dny po ošetření nenavštěvujte saunu, intenzivně nesportujte, vyhýbejte se prašnému prostření. Make up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky - nejdříve po 72 hodinách po zákroku. Pokud použijete make-up předčasně mohlo by se zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by take dojít ke vzniku zánětlivého procesu. Běžný režim péče o pleť doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované partie asi za 5 -7 dní po mikrojehličkování.

© Copyright Studio Anahita