Manuální lymfodrenáž těla

   Lymfatická masáž pomáhá s řadou zdravotních problémů

   Lymfatický systém je velmi často oslaben a přetížen, což se projevuje únavou fyzickou i psychickou, sníženou imunitou, celulitidou, pocitem těžkých nohou na konci dne a zadržováním vody v těle. Navíc mu neprospívá jednostranná zátěž (dlouhé stání či sezení), stres, nedostatek pohybu. Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvyšuje zátěž našeho mízního systému. To se projeví únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin. Osoby se zatížením končetin zvýšeně zatěžují svůj mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle, a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i pro odstranění únavy nohou po rušném dni, v boji proti celulitidě, která vzniká především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

   Odstranit celulitidu, ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolické procesy v těle, vyplavit toxické látky... To vše a ještě více dokáže lymfatická masáž...

   Nejžádanější jsou lymfatické masáže dolních končetin a hýždí. Kromě příznaků celulitidy umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti atd. Je však dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním či s delšími procházkami. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

   Manuální lymfodrenáž je speciální jemná technika pozitivně ovlivňující náš lymfatický systém, má detoxikační, regenerační, kosmetický i relaxační účinek. Pomocí odborně uvolněných lymfatických uzlin a speciálně vedených hmatů se urychlí tok lymfy v lymfatickém systému, čímž se dosáhne odplavení škodlivin z těla ven. Jedná se o velmi příjemnou, ozdravnou a relaxační techniku bez použití oleje. Lymfodrenáž odlehčí vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

   Manuální lymfodrenáž těla v regeneraci nám pomáhá:

   Manuální lymfodrenáž má dva základní účinky: první a nejdůležitější je zdravotní, kdy napomáhá při léčbě různých otoků a poúrazových stavů, a druhý je kosmetický, například při boji s celulitou, otoky či vráskami v obličeji.

   Manuální lymfodrenáž těla v regeneraci nám pomáhá:

- formovat postavu – zpomaluje stárnutí pokožky
- při velké zátěži a únavě nohou (pracovní či sportovní aktivity, dlouhé stání, sezení, cestování,)
- při zvyšování imunity
- při detoxikaci a celkové regeneraci organismu
- zlepšení lymfatického oběhu, zmírnění otok
- snížení bolesti, uvolnění svalových změn, ulehčení křečovým žilám
- ulehčení při revmatismu, zmírnění bolesti kloubů, odvod vody z těla
- zpevnění pokožky, odstranění celulitidy
- pri regeneraci po úrazech a operačních výkonech
- prevence vzniku krečových žil

   Kdy není možné provést manuální lymfodrenáž

- při bakteriálním či virovém onemocnění
- při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
- při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater
- v těhotenství
- při onkologickém onemocnění
- při hyperfunkci štítné žlázy

© Copyright Studio Anahita