Ájurvédská masáž

   Ájurvéda je volně přeloženo „věda o životě" nebo „správný způsob života", zabývá se léčením, prevenci nemocí a filozofií o dlouhém životě. Je to jeden z nejstarších druhů medicíny, který vnímá člověka jako celek a jako zcela jedinečnou individualitu, jenž je ovlivňována vnitřními i vnějšími vlivy.
   Jedná se o celostní systém pomocí kterého lze ovlivnit celou řadu chronických onemocnění. Filozofie ájurvédy vychází z toho, že člověk má dvě stránky, fyzickou a duchovní a ty tvoří zcela neoddělitelný celek. Je velmi podstatné působit jak na tělo, tak na mysl a velký důraz je kladen na psychické uvolnění. Podstatou ájurvédské masáže je nalézt harmonii.
Tradiční ájurvédská masáž má tři fáze: zklidnění, uvolnění a dobplnění energie.
   Cílem Ájurvédy je harmonie, tedy naše zdraví, které je naší základní přirozeností. Ájurveda léčí celé tělo; jak duši, tak i mysl. Ájurvedská masáž je vysoce relaxační a harmonizační.
   Vede nás pozvolna do hlubin klidu, míru a uvolnění. Po masáži se člověk cíti uvoněně a odpočatě.
   Ájurvédská masáž je také někdy zvána královnou všech masáží.
   Ájurvédská masáž napomáhá celkové harmonizaci těla a duše. Během ájurvédských masáží se toxiny uložené hluboko ve svalech a kloubech uvolní do zbytku těla, odkud se mohou přirozenou cestou dostat ven. Áyurvédská masáž odstraňuje napětí, uvolňuje ztuhlé svaly, zvyšuje tělesnou výkonnost, zmírňuje projevy artritidy a zlepšuje kvalitu spánku.
   Při masáži se používají speciální teplé oleje. Pomocí nich se usnadňuje uvolňování a odchod toxinů z těla, povzbuzují fungování trávicích enzymů a zlepšují zažívání, podporují oběh tělesných tekutin, posilují tělesné tkáně, zlepšují funkce smyslových orgánů. Po masáži je olej ponecháván na pokožce co nejdelší dobu, aby se dokonale vstřebal a mohly se tak projevit jeho pozitivní účinky. Po ukončení procedury se doporučuje osprchování vlažnou vodou a omytí přírodním mýdlem.

   Jaké účinky má ájurvédská masáž?
   Jednou z předností tohoto typu masáže je její blahodárný vliv na pokožku. Účinek můžeme vidět okamžitě, pokožka se stává hladkou, vláčnou a pružnou a je dokonale zregenerovaná. Mimo jiné pomocí ájurvédy dosáhneme těchto pozitivních účinků:
• celkového tělesného uvolnění
• příznivého ovlivnění nervové soustavy
• stimulace krevního oběhu
• zlepšení funkce lymfatického systému
• posílení dýchacího systému, dobré fungování vnitřních orgánů
• pomáhá zlepšit funkci trávicího systému
• aktivizuje pleť
• napomáhá k lepší kvalitě spánku
• pomáhá urychlovat spalování tuků
• kladně ovlivňuje pohybový systém
• pomáhá jako účinný peeeling

   Aromaterapie
   Aromaterapie zaujímá důležité místo v ájurvédské medicíně. Prostřednictvím éterických olejů dochází k ovlivnění důležitých orgánů prostřednictvím čichu. Dále dochází k ovlivnění psychiky, dýchacích cest a k navození stavu příjemné relaxace. Pomocí jednotlivých vůní lze ovlivnit různé emoční stavy.

© Copyright Studio Anahita